СДСМ: Конечно слушнавме како звучи сечено-лепено, ама заборавиле да го исечат она „Марш“ на Заев

Од:

„На последниот ден од кампањата за парламентарните избори и официјално зариба машината за лажни вести во белиот дворец.

Конечно цела јавност гледа како звучи сечено-лепено. Во очаен обид да исценира некаков скандал во белиот дворец до толку се занеле во сечењето што на крајот заборавиле да го исечат она Марш од претседателот Заев во разговорот“, велат од СДСМ.

Од материјалот јасно се слуша и гледа дека Заев одбива мито, „јас велам МАРШ“ и влегува во борба со криминалот и корупцијата. Ова е уште една потврда на заложбите на Зоран Заев за градење силна правна држава и нулта толеранција за корупција.

Тоа ќе се потврди и на 15 јули со нив силен пораз за ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски, последните бранители на криминалот и одговорност за секој што го прекршил законот!“, се вели во соопштението на СДСМ

Би можело да ве интересира

Избрани конгресните делегати од општинската организација на СДСМ за следните четири години

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шабановиќ: СДСМ продолжува со инвестиции во патната инфраструктура

Ана Ололовска

СДСМ: Владата им помага на граѓаните и стопанството со 550 милиони евра, следува четвртиот пакет мерки

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Спасовски: СДСМ се води од заложбите за целосна родова рамноправност

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шимиќ: Во тек е изградба на нова градинка во Драчево

Ана Ололовска

СДСМ: Владата вистински се грижи за лозарите, дополнителни 4 денари за килограм предадено грозје

Ана Ололовска