СДСМ: Апасиев во параноја, а неговиот заложник Мицкоски во депресија

Од:

Анти НАТО и анти ЕУ протагонистот, Димитар Апасиев е во параноја.По дефиниција параноја е инстинкт или мисловен процес кој е под силно влијание на вознемиреност или страв, честопати до степен на заблуда и ирационалност. Изнесувањето лажни обвинувања и општа недоверба кон луѓето исто така честопати се дел од паранојата велат од СДСМ.

– Додека Апасиев делува во параноја, неговиот заложник, Христијан Мицкоски е во депресија, се што кажа излезе обратно, се што предвидуваше и се надеваше му пропадна, му се клати фотелјата во Белиот дворец. Мицкоски е човек кој со години зборува само за ново мнозинство кое само што не го постигнал и предврмени избори кои само што не се случиле.Поминаа години, не само што нема ново мнозинство како што најавуваше Мицкоски туку владиното мнозинство ќе се зголемува а нема ниту предвремени избори. Немало досега политичар на македонската политичка сцена кој немал став за клучни прашања за државата а она што го предвидувал излегло обратно. Буквлано се’ му пропадна на Мицкоски. Едно големо ништо се наведува во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костовски: Со СДСМ, за само неколку години од заробена држава станавме земја фактор на стабилност во регионот

Ана Ололовска

СДСМ: Со Ковачевски земјава стана фактор на стабилност на Балканот

Ана Ололовска

Петрушевски: Искусни медицински сестри од болницата во Куманово набркани на улица за на нивно место да се вработат кадри на ДУИ

Катерина Павлова-Николовска

Кузеска: Со СДСМ неколку пати поголеми плати и пензии од времето на ВМРО-ДПМНЕ

Каевски: Платите и пензиите растат, цените на основните продукти паѓаат

Мицкоски: Уставни измени во овој пратенички состав нема да има

Катерина Павлова-Николовска