Ранци и училишни помагала донација на ZEGIN и фондација „Д-р. Верица Механџиска” за преку 150 деца

Од:

Пред почетокот на новата учебна година, ZEGIN и фондација „Д-р. Верица Механџиска” за дечињата на кои им е најпотребно донираа преку 150 училишни ранци, полни со тетратки, моливи, боици (дрвени, фломастери, водени и темперни), четки, линијари, пенкала, гуми, блокови, колаж или, сѐ она што му е потребно на едно дете во училиште.

Почетокот на новата учебна година треба да претставува радост за секое дете, бидејќи, како што се вели, образованието е клуч за отклучување на светот- пасош на слободата.

Би можело да ве интересира

Компанијата Зегин и СОС Детско село – пријателство кое трае

Ана Ололовска

Зегин онлајн повторно се закити со награда за најпопуларна е- продавница за 2022 година

Катерина Павлова-Николовска

Апел за помош на Марко, се соочува со 4-ти степен на канцер

Ана Ололовска

Компанијата ЗЕГИН – покровител на Фестивалот на дувачки инструменти во Пехчево

Катерина Павлова-Николовска

Вработените во Зегин бојадисуваа велигденски јајца со децата од СОС Детско село

А1он

Зегин ја отвори својата нова аптека во East Gate Mall

А1он