Работник потешко повреден откако падна од скеле во Куманово

Од:

На Градската автобуска станица во Куманово вчера лицето Т.А.(61) паднало од скеле во висина од два метри при изведување градежни работи.

Тој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општата болница во Куманово, каде му е констатирана тешка телесна повреда. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Поднесено обвинение против лицето кое пукаше од полуавтоматско и автоматско оружје во скопско Бојане

Ана Ололовска

МВР: Во вчерашната престрелка во Гази Баба повреден 27-годишен скопјанец

Ана Ололовска

Вооружена престрелка во Гази Баба, едно лице повредено

Кристијан Ландов

Уредник физички нападнал новинар во зградата на МРТВ

Кристијан Ландов

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

Маја Илиевска-Пачемска

Масовна тепачка во стара Градска болница, нападнати лекари и полицајци

Маја Илиевска-Пачемска