Пукање во центарот на Куманово, едно лице повредено

Од:

Во центарот на Куманово попладнево се случило пукање, потврди СВР Куманово, од каде најавија детали по завршување на увидот.

Од Кумановската општа болница потврдија дека кај нив со возило на Итна помош во 17: 38 часот е донесено машко лице со две прострелни рани на двете нозе.

Поради сериозноста на повредите, лицето е испратено за Скопје.

– По пружањето на првична здравствена помош, лицето со тим од вработени е препратено до васкуларна хирургија Скопје, изјави директорката на болницата, Биљана Ивановска.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во престрелка во Орландо

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце

Предраг Петровиќ

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов

Крај на драмата во Германија: Полицијата уапси лице по кое трагала 25 години

А1он

Полициска акција во Германија, патник во воз носи експлозив

А1он