Приведен кичевец, на улица викал и оштетил автомобил

Од:

Полицијата ноќеска привела кичевец кој го нарушил јавниот ред и мир со викање и оштетување патнички автомобил на ул. „Пресека“ во Кичево.

– Љ.А. (46) од Кичево во 1:30 часот по полноќ го нарушил јавниот ред и мир на улицата „Пресека“ во Кичево со викање и оштетување на патнички автомобил. Тој е приведен во полициска станица по што, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР-Охрид Стефан Димоски.

Би можело да ве интересира

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

Маја Илиевска-Пачемска

Масовна тепачка во стара Градска болница, нападнати лекари и полицајци

Маја Илиевска-Пачемска

По инцидентот на фудбалски натпревар, приведени неколкумина, по двајца се трага

Ана Ололовска

Навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во Волино

Ана Ололовска

24-годишна девојка нападнала полицајка во Гевгелија

Ана Ололовска

ЗМСТАС: Најостра осуда за нападот врз медицинската сестра во поликлиниката во Драчево

Ана Ололовска