Претепано 16-годишно момче од Визбегово

Од:

Вчера во 12.55 часот во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека истиот ден околу 12.40 часот на ул.„192“ во село Визбегово, скопско, три лица физички го нападнале Х.Р.(16) од село Визбегово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за стружаните што нападнаа полициски службеници

Ана Ололовска

Двајцата повредени при пукањето на свадбата имале рани на градите

Ана Ололовска

Две лица повредени од огнено оружје на свадба во Мала Речица

Ана Ололовска

Приведен гостиварец за напад на полицаец на должност

Ана Ололовска

Полицијата извршила разговор со таксистот и натепаната жена

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Насилство сред бел ден: Жена брутално натепана во Скопје

Кристијан Ландов