Пожар во авто-сервис во Ново Лисиче, изгореа возило и дрва

Од:

Пожар избувна денеска во импровизиран авто-сервис во Ново Лисиче. Интервенирано е со две противпожарни возила и седум пожарникари. Повредени нема, причинета е материјална штета.

– Пожарот е изгаснат, екипите се повлечени. Имаше опожарени едно патничко возило, дрва и некои други материјали. За среќа, нема повредени. Тоа се првичните информации, изјави за МИА командантот на скопската Противпожарна бригада Звонко Томески.

Материјалната штета допрва ќе се утврдува.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пожар на аеродром во Њујорк, се вклучија алармите, се евакуираат патниците

Пожар зафатил неколку куќи во струмичко Ново Село, во гаснењето ангажирани и два хеликоптера

Пчелар од струмичко предизвикал пожар, при гаснењето добил изгореници

Пожар во беровската месност Безгашчево

По тринаесет дена пожарот кај Серта е целосно изгаснат

Повеќе од десет активни пожари, нема опасност по населени места

Горан Наумовски