Повреден рудар од пробиштипско Трипатанци

Од:

Шеесет и едногодишен рудар во рудникот „Злетово“ во Општина Пробиштип вчера со сопствено возило се пријавил во Итната медицинска помош дека е повреден при работа.

Според информациите од портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова, станува збор за лицето Б.А од село Трипатанци-Драч во Општина Пробиштип, кој откако бил прегледан од лекар од Итната медецинска помош е упатен кон штипската Клиничка болница, каде што му е констатирана повреда во предлот на градниот кош.

Вработените во Итната медицинска помош во Пробиштип случајот во Полициската станица го пријавиле синоќа во 17.55 часот.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за стружаните што нападнаа полициски службеници

Ана Ололовска

Двајцата повредени при пукањето на свадбата имале рани на градите

Ана Ололовска

Две лица повредени од огнено оружје на свадба во Мала Речица

Ана Ололовска

Приведен гостиварец за напад на полицаец на должност

Ана Ололовска

Полицијата извршила разговор со таксистот и натепаната жена

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Насилство сред бел ден: Жена брутално натепана во Скопје

Кристијан Ландов