Поради снегот забрана за сообраќај на камиони на патот Маврово – Дебар

Од:

Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, утрово во 7:30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

На останатите патишта во државата сообраќајот се одвива во зимски услови по влажни коловози, на некои повисоки места има остатоци од кашест снег на коловозот. Слаб снег провејува на планинскиот превој Буково.

Намалена видливост поради магла од 100 до 150 метри има на патните правци Битола – Прилеп, Битола – Демир Хисар, Битола – граничен премин Меџитлија, до 50 метри на патните правци Куманово – Свети Николе и Велес – Градско и од 20 до 30 метри на патниот правец Берово – Виница.

Би можело да ве интересира

Од утре времен сообраќаен режим на булеварот Крсте Мисирков

Казнети над 200 возачи синоќа во Скопје

На Богородица и Табановце се чека околу 30 минути

Татјана Ташкова

На Богородица и Табановце се чека од 30 до 45 минути

Татјана Ташкова

Вчера казнети повеќе од 130 возачи

На Богородица и на Табановце се чека до 45 минути