Поддршка од Нов Зеланд за Шарената револуција

Од:

Вчера напладне на Лонг Беј, регионалниот парк во Окленд, Нов Зеланд, се собраа Македонците кои живеат таму да изразат поддршка за Шарената револуција.

-Македонците од Нов Зеланд изразуваат поддршка за Шарената револуција и нивните браќа и сестри кои секојдневно маршираат низ улиците на државата и кои протестираат против криминалната и корумпирана власт, порачаа тие.
Шарени и насмеани, стари и млади во еден глас скандираа “Нема правда, нема мир, Оставка, Оставка“.

За време на собирот во Лонг Беј, присутните Македонци ги информираа и љубопитните посетители во паркот за настаните во Македонија и причината за собирот.

Би можело да ве интересира

Шарените револуционери Савески и Куновски одново на обвинителна клупа

Васко Маглешов

По 3 години ќе се чисти бојата од шарената револуција на Јавното обвинителство

ВИДЕО: Најчевска казнета со 200 евра за фрлање боја

Сандра Бошковска

(ВИДЕО) Богоевски: Не давам оставка, јас сум легитимен претставник на Шарената револуција

Наум Локоски

Повторно одложено судењето за Мариглен Демири, следното рочиште закажано догодина

Наум Локоски

Скопските обвинители ги одлагаат рочиштата за шарената револуција

Ана Ололовска