По расправија со сопругот, скопјанка завршила на Ургентен

Од:

В.М. (25) од Скопје е донесена во Ургентниот центар со убодна рана од остар предмет откако вчера попладне се самоповредила по расправија со сопругот.

Како што соопшти МВР, В.М. е повредена во пределот на абдоменот. Според нејзинот исказ, расправијата со сопругот се случила во нивниот дом по што таа се самоповредила со нож.

Со возило на Итна медицинска помош е пренесена во Ургентен центар, каде и се констатирани тешки телесни повреди и е задржана на натамошно лекување. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

Маја Илиевска-Пачемска

Масовна тепачка во стара Градска болница, нападнати лекари и полицајци

Маја Илиевска-Пачемска

По инцидентот на фудбалски натпревар, приведени неколкумина, по двајца се трага

Ана Ололовска

Навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во Волино

Ана Ололовска

24-годишна девојка нападнала полицајка во Гевгелија

Ана Ололовска

ЗМСТАС: Најостра осуда за нападот врз медицинската сестра во поликлиниката во Драчево

Ана Ололовска