План на Миленко Неделковски за иднината на Македонија

Од:

Миленко Неделковски на својот ФБ профил објави план во 11 точки за решевање на состојбите во македонија.

Подолу во коментарите напишал:„Тоа е наш план, македонски. Грешка напишав дека е мој, Наш е, наш за иднината и просперитетот на Македонија и македонскиот народ“.

Еве што содржи планот на Неделковски (го пренесуваме во целост):

1. Вонредни избори, а потоа стабилна промакедонска еднонационална влада.
2. Бришење на рамковен догоговор преку попис кој ќе докаже дека во Македонија нема повеќе од 17-18% од племето.
3. Враќање на Скопје, Кичево и Струга во рамките на градските општини. Зајас, Арачиново, Кондови и слични да останат она што секогаш си биле – села.
4. Долгогодишна затворска казна за потписниците (живите) на предавничкиот Рамковен договор.
5. Одземање со судска постапка на имотите на оние што криминално се збогатија со приватизацијата (Хаџимишев, Андреја, Хари, Штерјо, Давитковци, Савка, Свето, Доне…).
6. Ослободителна пресуда за Јаким Трифуновски.
7. Расчистување, се до затворски казни, за сторителите на атентатоте над Глигоров и Трајковски.
8. Прогласување на Пол ВОЛерс за персона нон грата, заради подбуцнување на албанците и иницирање на случајот Слупчане.
9. Истрага против Митко Бурчевски, заради анти македонски и предавнички дејанија. Доколку покаже американски пасош, екстрадикција од Македонија.
10. Прекинување на дипломатските односи со Косово.
11. Повлекување на нашите трупи од “мировните“ мисии.

 

Би можело да ве интересира

Хелсиншкиот комитет бара санкции за говорот на омраза во емисијата на Миленко Неделковски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Миленко Неделковски: Ме гледале 10.000 луѓе, а Груевски само 3.000

Ана Ололовска

Бугаринот Динко Вaлев не успеа да дојде до Миленко, го уапсија на граница

Емир Латифовиќ

Агенцијата за медиуми утврди дека Канал 5 шири говор на омраза и дискриминација кон ЛГБТИ луѓето

Ана Ололовска

ОБСЕ: Миленко Неделковски ја надмина црвената линија во говорот на омразата

Емир Латифовиќ

Жарко Трајановски казнет од Судот зашто го нарекол Миленко „шарлатан“

Емир Латифовиќ

22 comments

Nikola 31/08/2012 - 13:51 at 13:51

Se potpisuvam samo za predloziote pod broj 5, 7 i 11. Se drugo e bez vrska…

Reply
nedjat 31/08/2012 - 15:09 at 15:09

isto i jas za tie tocki,za

Reply
Barak Obama 31/08/2012 - 14:25 at 14:25

12 Odgovornost za kriminalot i gluposta narecena Skopje 2014

13 Vrakjanje na kakva takva demokratija od pred periodot od 2006

14 Sloboda vo Mediomskiot prostor kakva takva slisna na onaa od pred 2006

15 Politicka edukacija na naselenieto i baranje na Lekarsko na site onie sto sakaat da si igraat politika

16 jasno razgranicuvanje na politickata ideologija i krivicno gonenje za site onie koi menuvaat partija za beden licen interes (najgolemite komunjari , posle 1990 stanaa tranzicioneri, za potoa od 1998 da bidat bliski do tie malku patrioti sto gi imase, za na krajot da dojdat do najgolemi Prerodbenici i unistuvaci na sopstveniot narod), zatoa so zakon treba da se donese posebno ova pravilo.

AJDE NARODE DA NE BIDAM DOSADEN NA MILENKO DA MU POMOGNEME DA JA SPASI NASA MILA I NAPATENA MAKEDONIJA SEKOJ MOZE DA GO NADOPOLNUVA OVOJ SPISOK

Reply
toto 31/08/2012 - 15:51 at 15:51

Taka e od 1945 samo isti gjubrinja ne vladeat se menuvaat samo boite, se se ovie deca i vnuci na komunisti site do eden i desni levi samo go matat narodov

Reply
mene 31/08/2012 - 14:48 at 14:48

Nedelko Milenkovski znaci stvarno ti nema ramen. Vo idiotizmot, se razbira. Ubavo rekol nekoj pogore… Ergela cela si ima Gwujo.

Reply
илија 31/08/2012 - 15:12 at 15:12

Isto taka da se kazni toj sto ja propasti fabrikata za tuli (cigli) vo Arbinovo, Ohridsko. a toa bese Milenko Nedelkovski,ako ne e tocno, i ako ima gaz, neka vleze vo Arbinovo i ke mu kazat vrabotenite sto im zel…

Reply
Prasanje 31/08/2012 - 18:18 at 18:18

Mozam da se slozam vo edno so Milenko a se odnesuva na DUI a toa e deka DUI predolgo pretstavuva koruptiven element za mnogu makedonski vladi, da ne zaboravime zosto Hari Kostov si dade ostavka…

Reply
arben tetovo 31/08/2012 - 19:43 at 19:43

teshko si gllup milenko(afrim od xhepcishte).ako nie albancite sme pleme ti i site tie shto mislat kako tebe ste.shizofreni rodeni od pleme vo podvig.pozdrav.

Reply
горан 01/09/2012 - 23:49 at 23:49

:))) Не си далеку од дијагнозата, му погоди :)

Reply
Rusinovo 31/08/2012 - 20:10 at 20:10

Абе говнар ја гнасиш ЧовеЧката раса свињо гадна кој троши на тебе простор и време
Се извинувам морам ми се поврача

Reply
Mimi 31/08/2012 - 23:09 at 23:09

Ne e aren covekov,koj znae sto pusel,pa halucinira.

Reply
sasohugo 01/09/2012 - 01:00 at 01:00

pa zatoa dudla kaj ;e stasa samo za da kurtuli od tamu.
i sam ne znae vo cii skutovi sednuva

Reply
Prasanje 01/09/2012 - 02:59 at 02:59

Nema da otsluzi nisto, Milenko e pod zastita na vladeackite partii sekako vklucuvajki ja tuka i DUI.

Reply
zarko 01/09/2012 - 09:35 at 09:35

ako brane dojde, pak ke bide kafekuvarka zaedno so amdi bajram

Reply
sasohugo 01/09/2012 - 10:32 at 10:32

па затоа кога че се спомни само името Бранко подрипнува и се подизгубува.. уплав има,
а башка тоа кошмари има од најлош вид

Reply
Гајвер 01/09/2012 - 12:23 at 12:23

Го читам ова и неможам да поверувам дека ова го напишал овој нечовек. Уште повеќе ме загрижува тоа што на ваквите глупости им се дава медиумско внимание. Овој човек заедно со Мирка, Латас и некои други треба да ги снема преку ноќ од лицето на земјата, ако сакаме да имаме малку од малку нормален медиумски простор.

Reply
strelec 01/09/2012 - 12:56 at 12:56

MILENKO DA PLATI DANOK ZA BILIJARDITE
KOI GI PRODAVASE NA CRNO OD K M

Reply
Lav 01/09/2012 - 15:15 at 15:15

Потполно го поддржувам Миленко.

Посебно точка 3. Тогашната влада на Бучковски со притисок и заплашувања со отпуштања ги плаеше гласачите да не излезат на референдум. Само ко ќе се сетам шо све му даде Бранко на Ахмети ми се лоши.

И зошто да им попуштаме на шипците до бескрај. Се гледа дека не се лојални граѓани на Македонија и дека само ги интересира нивната кауза. Го подржуваат бадинтеровот мнозинство само кога нив ке им одговара. Тие како народ никгаш не биле за демократија или соживот. Од векови живееле само со агресија, криминал, притисоци. Арнаутски криминални банди организирано напаѓале и пљачкале христијански села и убивале кој ке им се најде на пат.

И на крај … очигледно е дека повеќето коментатори се или шипци или веќе се имаат предадено. Многу ми е жал што мојте Македонци вака коментираат за овие предлози.

Reply
milance 01/09/2012 - 16:57 at 16:57

Super plan kako konecno da ja snema Makedonija.

Reply
dejo 01/09/2012 - 18:42 at 18:42

bravo care, pozdrai

Reply
agim 02/09/2012 - 11:27 at 11:27

samo nie albancite li treba da se borime za sozivot,mnogu mi e zal sto i posle 11 godini makedonec gi narekuva albancite so pogrdni zbora.eden ke padne ova vlada.togas kaj ke odi milenko.nikoja vlada ne e vecna.koga eden albanski novinar bi zboruval taka za vas makedoncite kako sto on zboruva za albancite bi go plukal u lice,a ne kako nekoi ne se site,sto podrzuvate covek sto vika gasna komora za siptari.toj i nekoi od vas se uste ziveat vo komunismot.

Reply
strelec 02/09/2012 - 12:21 at 12:21

ЛУЃЕ ШТО ЗАМЕРУВАТЕ НА ВАКВИ НОВИНАРИ
ТИЕ СЕ ВО ОСНОВА КУКАВИЦИ САМО КОГА ЌЕ СЕ
НАФИКСАТ ТОГАШ СЕ МНОГУ ХРАБРИ.ЌЕ ГИ ВИДИМЕ КОГА ЌЕ
ПАДНЕ ВЛАДАТА Н А Б Р Г У
ИСТО И ЛАТАС КОГА ЌЕ МУ СЕ СЦРВЕНАТ ОЧИТЕ МНОГУ ЗНАЕ
СЕКАКО ЗАД ГРБ ИМА СТАП КОЈ ТЕПЕ
АМА КОГА ЌЕ СЕ ЗАВРТИ ДРУГАТА СТРАНА ОД СТАПОТ Е ТОГАШ
ДРЖ МЕ МАЈКО

Reply

Leave a Comment

2 × two =