Откриена е причината за двојното убиство во Гевгелија

Од:

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија изврши увид на локацијата каде вчера во Гевгелија, маж си го уби братот и снаата.

Според првичните информации, мотивот за двојното убиство се нарушени меѓусебни односи на двајцата браќа, кои кулминирале заради банална расправија во врска со работи на заедничката куќа.

Сторителот е уапсен и во текот на денот ќе следи постапка.

Би можело да ве интересира

Таткото на Вања оди во притвор: Судот го прифати предлогот на обвинителството

Распишана меѓународна потерница за Љупчо Палевски

Александар Тодески

Обвинителството бара 48 часовен притвор за таткото на Вања

Александар Тодески

Бугарското МВР нема податоци дека Палевски е кај нив: За него нема ниту меѓународна потерница

(ВИДЕО) Убиецот на Вања избегал на 30 ноември: Со неговиот адвокат преку Белград отишол во Бугарија

Орце Костов

Апасиев нема да оди на лидерска: Ден на жалост заради двојното убиство, не средба за датум за избори

А1он