Отказ за Тања Петровска поради лошата изјава?

Од:

Кандидатката за градоначалник на Велес од првиот изборен круг Тања Петровска од Социјалдемократската партија доби отказ поради лошата изјава од вчера, објави Аце Коцевски од СДСМ.

Тој обвини дека со ова на дело се покажуваат методите кои ги користи владеачката партија.

Од општината Кисела вода во Скопје каде таа е привремено ангажирана, демантираат, овјави Телма.

Велат дека договорот се уште и трае и истекува на 30 април. Во телефонски разговор за Телма Петровска одби да даде изјава само кусо одговори дека е на работа и се уште ги извршува своите обврски.

Би можело да ве интересира

Османи: Унилатералната изјава за јазикот не е историски текст

Орце Костов

Трамп: САД треба да излезaт од бесмислените, бескрајни војни

А1он

Борисов: Со Каракачанов го поддржуваме членството на Северна Македонија во ЕУ и НАТО

А1он

Вучиќ: На изборите во Косово, „Српска листа“ ја оствари најубедливата победа досега

А1он

(Видео) Николовски: Tри години на уништување и уназадување, економијата тоне

А1он

Ѓоковиќ: Моето ниво оваа недела е повисоко отколку во последните месеци

А1он