(ВИДЕО) Офарбана цела улицата пред Собранието

Од:

Демонстрантите од Шарената Револуција ја офарбаа улицата пред Собранието.

Уште осум дена, до 18 овој месец, им порачаа граѓаните од Шарената револуција и порачаа на власта до кога треба Уставниот суд да се произнесе за нивните барања.

Би можело да ве интересира

Шарените револуционери Савески и Куновски одново на обвинителна клупа

Васко Маглешов

По 3 години ќе се чисти бојата од шарената револуција на Јавното обвинителство

ВИДЕО: Најчевска казнета со 200 евра за фрлање боја

Сандра Бошковска

(ВИДЕО) Богоевски: Не давам оставка, јас сум легитимен претставник на Шарената револуција

Наум Локоски

Повторно одложено судењето за Мариглен Демири, следното рочиште закажано догодина

Наум Локоски

Скопските обвинители ги одлагаат рочиштата за шарената револуција

Ана Ололовска