Обвинителството бара 48 часовен притвор за таткото на Вања

Од:

Обвинителството бара 48 часовен притвор за Александар Ѓорчевски, татко на убиената Вања Ѓорчевска од Скопје.

Полицијата веќе го носи кон судот, каде во секој момент треба да пристигне и обвинителката, за да даде докази зошто тој треба да биде во притвор.

Обвинителството за него има докази дека давал информации на киднаперите, односно дека организирал извршување на киднапирањето со цел да бидат изнудени пари од мајката на Вања.

Во меѓувреме, се чекаат и резултатите од обдукцијата кои ќе дадат појасни информации за тоа како и во кој момент настапила смртта кај 14 годишната Вања и 74 годишниот бербер од Велес, Панче Жежовски.

Би можело да ве интересира

Детали за вчерашното убиство во Прилеп: Уапсени се малолетник и 21-годишно момче

Горан Наумовски

Во Германија: Војник уби четири лица, меѓу кои и едно дете

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски

Свирепо убиство во Прилеп: Младо момче избодено до смрт

Катерина Ѓуровски

Авганистанец е осомничен за убиството на три сексуални работнички во бордел во Виена

Горан Наумовски

Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

Горан Наумовски