Новинарка го пријави Миленко Неделковски за сексуално вознемирување

Од:

Новинарката Мери Јордановска го пријави во полиција водителот Миленко Неделковски откако вчера на фејсбук страната со неговото име,  по којзнае кој пат е објавена нејзина фотографија со коментари со вулгарна содржина.

Јордановска го пријави Неделковски за сексуално вознемирување, а од МВР информирале дека ќе го повикаат водителот за да го предупредат.

Ова е истата страна каде што Неделковски после коментарите со омраза за една етничка заедница и бурната реакција од другата страна, се јави подоцна  и напиша дека е Африм, а не Неделковски. Но и покрај најавата дека ќе биде предупреден,  вечерва на страната со името на Миленко Неделковски повторно тема е Јордановска.

Секој ден  на страната на Миленко Неделковски се навредуваат сите кои се замериле со него, а најчесто новинари. Ова видео е јавувањето на Мери Јордановска пред две години кога Миленко Неделковски беше избркан со извици од насобраните граѓани во Кавадарци.

Водителот Неделковски најчесто коментира кој не се појавил на неговите тужби во судот, а истиот тој со години не се појавува на рочиштата на кои го тужат десетина новинари во одделни случаи за клевета и навреда и за изречените лаги во емисијата која сеуште се емитува на фреквенцијата на Канал5.

Во август годинава, беше донесена првата пресуда во земјава за навреда на Фејсбук. Иако казната беше условна и минимална од сто евра, поважна беше пораката дека не смееат да се објавуваат навредливи и заканувачки пораки. Велешкиот суд го казни членот на организацискиот одбор на „Рациновите средби“, кој незадоволен од новинарски текст го нападнал и навредувал авторот на друштвената мрежа.

Би можело да ве интересира

Хелсиншкиот комитет бара санкции за говорот на омраза во емисијата на Миленко Неделковски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Миленко Неделковски: Ме гледале 10.000 луѓе, а Груевски само 3.000

Ана Ололовска

Бугаринот Динко Вaлев не успеа да дојде до Миленко, го уапсија на граница

Емир Латифовиќ

Агенцијата за медиуми утврди дека Канал 5 шири говор на омраза и дискриминација кон ЛГБТИ луѓето

Ана Ололовска

ОБСЕ: Миленко Неделковски ја надмина црвената линија во говорот на омразата

Емир Латифовиќ

Жарко Трајановски казнет од Судот зашто го нарекол Миленко „шарлатан“

Емир Латифовиќ

8 comments

тепало_пп 06/10/2012 - 02:03 at 02:03

Опасен е малиов :)
Мери со провокативнине фотографии како да си бара онакви коментари или мене така ми се чини ?

Reply
Mite 06/10/2012 - 12:41 at 12:41

a be od kaj vakvi debili se pojavuvate?

Reply
Дармон 06/10/2012 - 08:12 at 08:12

Миленко изгледа претера затоа треба да одговара.Подршка до новинарката случајот да го тера до крај….

Reply
KONTRABANDA 06/10/2012 - 09:44 at 09:44

Ti tepalo si sigurno sega slezen od suma,sigurno te donese posledniot bran,pa si tol;ku nekulturen,nepismen i mizeren,Sigurno nemas zensko vo familijata,zosto normalna slika ti e provokativnaa stom protuva kako Milenko za tebe e idol,ne moras nisto povece da kazes,so ova kaza sve.DA ZIVEE PROSTAKLAKOT.

Reply
tanja 06/10/2012 - 09:45 at 09:45

Do tepalo: Odi leci se ti i takvite kako tebe a tvojot smrden idol milenko i ne lici na nisto drugo osven na neizmien perverznjak. Pa sramota e nekoj da dava podrska na takvo govedo. A Jordanovska e edna od retkite novinarki vo Makedonija koja se zanimava so istarzuvacko novinarstvo i ne se lize na vlasta . A tebe sram da ti e si se obesil na site komentari sigurno po nalog na apasive

Reply
Vesna 06/10/2012 - 10:16 at 10:16

Dali smetate (za prviot komenbat,tepalo),deka e normalno ako novinarkata stavila sliki na Fb koj i sekoj gi stava,pa MIlenko Nedelkovski da pisuva takvi odvratni komentari.
Dali treba da e toj sto ke kometira,namesto istite pojavi,kako vraboten vo medium da povikuva na vozdrzuvanje od takvi komentari.
Mi lici deka MIlenko e neizivean koga si go grka na sliki,verovatno nema sex vo zivo,pa toa potrebno praznenje mora vaka da go resava na slika so desna ili leva ruka ne e vazno.
Ja podrzuvam novinarkata Meri.
Se nadevam ke ja istera rabotata do kraj,da nema vakvi manijaci na Fb kako MIlenko Nedelkovski.MIslam deka taa faca( MIlenko) treba da se trgne od eter.Se cudam na Kanal 5 TV sto seuste go imaat za vraboten i dozvoluvaat da ima nekakvo si sou.

Reply
горан 06/10/2012 - 11:02 at 11:02

abe ne znam sto si trosite zborovi za takvi debili kako onoj star isfrustriran i neizmien mrsnik m.n. ne sakam i imeto da mu go spomnam najgolem k…lizac na ovaavlast ,nego samo vo aps tamu mu e mestoto,a ti tepalo stavi isto takva prvokativna slika kako ovaa od sestra ti pa nie ke komentirame

Reply
Burim 04/02/2013 - 14:39 at 14:39

Milenko e frustriran shto vo zhivot nikako nemal shansa da se druzhi so devojce od kalibarot na Meri, i sega celata frustracija preku vakvi komentari si jaleci. Nego, mene me zagrizhuva shto Milenko ne e sam. Koj bi mozhele da bidat idiotite koi gi dopadnale negovite komentari?
Ovoj idiotot Milenko so shto da go sporedam, ke ja navredam drugata strana. Mnogu mi se dopadna tvrdenjeto deka nova ednicia merka za glupost ke se vika MILENKO.
Nie ja sakame Meri :)

Reply

Leave a Comment

3 × two =