Неправилности во постапката за „Скопје 2014“

Од:

Комисијата која што беше формирана од градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, за да изврши ревизија на „Скопје 2014“, во понеделник ќе излезе со првичните сознанија за тоа колку и како се трошеле парите за овој проект.

Дознаваме дека Комисијата дошла до сознанија за неправилности во постапувањето.

Членови на комисијата се поранешните претседатели на Антикорупциска, Слаѓана Тасева и Драган Малиновски.

Тие добија 3-месечен рок да излезат со првичниот извештај, а за шест месеци треба да подготват конечен извештај за извршената ревизија за проектот „Скопје 2014“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Стефан Немања против Александар Велики – ќе го следи ли Белград примерот на Скопје 2014?

Жарко Настоски

Полицијата две години не ја најде опашката на бикот, Музејот на современа уметност ќе прави нова

Наместо Антикорупциската комисија, во новите простории на барокната зграда се всели вицепремиерот Артан Груби

Мери Јордановска

Уништени таблите на кои пишуваше дека Филип и Аминта се Хелени

Искра Манојлоска

„Скопје 2014“ мора да се отстрани од Мал ринг, смета работната група формирана за последиците од проектот

Маја Илиевска-Пачемска

Со предлог ДУП-от за „Мал ринг“ зградите за домување се пренаменуваат за култура, нема галии и барокни фасади

Ана Ололовска

Leave a Comment

9 + 9 =