Нападнат возач на ЈСП кај ТЦ „Бисер“

Од:

Возач на ЈСП доцна синоќа бил физички нападнат од две лица додека управувал автобус пред Трговскиот центар „Бисер“.

Случајот го пријавил во СВР Скопје, во 23:35 часот.

Како што соопшти полицијата, станува збор за Б.Д. (42) од село Раштак, Скопско, вработен во ЈСП Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

Маја Илиевска-Пачемска

Масовна тепачка во стара Градска болница, нападнати лекари и полицајци

Маја Илиевска-Пачемска

По инцидентот на фудбалски натпревар, приведени неколкумина, по двајца се трага

Ана Ололовска

Навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во Волино

Ана Ололовска

24-годишна девојка нападнала полицајка во Гевгелија

Ана Ололовска

ЗМСТАС: Најостра осуда за нападот врз медицинската сестра во поликлиниката во Драчево

Ана Ололовска