На Богородица и Табановце се чека околу 30 минути

Од:

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничниот премини Табановце за влез и излез од државата се чека околу 30 минути, додека на Богородица се чека триесетина минути само за излез.

Како што информира АМСМ, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата. Особено да се внимава на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

Австрија нема да прифаќа барања за азил на границата

Ландов

Затворени сите гранични премини, се пропуштаат само камиони, дипломатски претставници и лица со посебни дозволи

Ана Ололовска

Албанија ја затвори границата со Црна Гора

Ландов

Мигранти со молотови коктели, камења, дрвја ги нападнаа грчките сили на границата со Турција

Ландов

Во Србија регистрирани 6000 мигранти, нема зголемен прилив од Македонија

А1он

(ВИДЕО) Грчка Влада: Турски воени возила ја отстрануваат оградата и ги пуштаат мигрантите

А1он