Мицкоски: Тешко на Македонија ако решението се „тандемот лепливи прсти Заев и Бучковски“

Од:

Бучковски предлагаше заедничко чествување на Илинден со источниот сосед, a Заев во скорeшното интервју ги направи ослободители. Денес, човекот чија кариера заврши со политички договор за судскиот предмет Тенковски делови, Заев го враќа на нова врата која преговара за историјата, јазикот, македонското малцинство, хероите – вели во реакцијата на именувањето на Владо Бучковски за специјален советник за Бугарија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоаки

„Луѓето со “лепливи прсти”, едниот познат по Бачило, продажба на ЕВН, Маџар Телеком, пасоши, другиот познат по Глобал, поткуп- евро за Вицето, Рекет 1 и 2, плантажи со марихуана се тандемот кој треба да го решава проблемот со Бугарија. Овие двајца луѓе се познати само по продавање, и тоа за жал по евтино продавање. Тешко на Македонија ако решението се “тандемот лепливи прсти” Заев и Бучковски. Ова е предвестие на катастрофата која не смееме да дозволиме да се случи. Затоа кога овие двајца се прашањето, одговорот е народот“ – вели Мицкоски.

Би можело да ве интересира

Заев: Славењето на празникот Свети Сава е потврда за заедништво, меѓусебно разбирање и почитување

Жарко Настоски

Заев во сеќавање на Холокаустот: Никогаш да не се заборави, никогаш да не се повтори

Ана Ололовска

Заев-Кундурос: Пријателството меѓу државите промовира стабилност во регионот

Средба Заев-Дуџак: ОН ја продолжуваат поддршката на нашата држава

Жарко Настоски

Заев: Расте просечната плата, посветени сме да ја зголемиме до 34.000 денари во следните четири години

Жарко Настоски

Мицкоски: Толку се неспособни што дури и подарени вакцини не може да применат

Катерина Павлова-Николовска