Меѓународна младинска конференција за европските вредности

Од:

Млади лица од 12 држави учествуваат на 12. Меѓународната младинска конференција на тема „Европски вредности за иднината на земјите од ЈИЕ“, што од денеска до 29 септември ќе се одржи во Крушево.

dobivaj vesti na viber

Учесниците ќе ги искажат за своите ставови, ќе разменат искуства и ќе донесат заеднички заклучоци во промовирањето на европските вредности како иднина на земјите од Југоисточна Европа и креирање на европски перспективи преку разбирањето на вредностите кај младите луѓе.

Конференцијата ја организира Младински Сојуз – Крушево, под покровителство на германската Фондација Фридрих Еберт –Канцеларија во Скопје со поддршка Пактот за стабилност за Југоисточна Европа.

Би можело да ве интересира

Во Трст конференција за превенција на безбедносни ризици во ЈИЕ

Ана Ололовска

ОБСЕ: Дури 70 отсто од жените во ЈИЕ биле жртви на насилство

ВИДЕО: Поголема соработка на земјите за поефикасно справување со безбедносните ризици

Ана Ололовска

Современи безбедносни предизвици во ЈИЕ

Ана Ололовска

Во Струга отворена Годишната конференција на медиумите од ЈИЕ

Ана Ололовска

Македонија домаќин на состанок на министри за здравство на ЈИЕ

Наум Локоски