Маж ја истепал поранешната сопруга и син ја истепал мајка си

Од:

Два случаја на семејно насилство регистрирал Секторот за внатрешни работи, првиот се случил синоќа во Карбинци, а вториот денеска во Кочани.

dobivaj vesti na viber

– Полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода 50-годишниот В.С. од село Радање, Општина Карбинци, бидејќи во 19:30 часoт во село Карбинци физички ја нападнал неговата поранешна 37-годишна сопруга. По комплетирање на случајот против В.С ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во крими извештајот на СВР-Штип.

Во Кочани полициските службеници од ОВР Кочани од слобода го лишиле 28-годишниот Д.А. од Кочани, затоа што во семејниот дом во Кочани физички ја нападнал неговата 54-годишна мајка. Надлежните од СВР-Штип велат дека по комплетирање на случајот против Д.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

15 години затвор за неготинецот кој крвнички до смрт ја претепа партнерката

Катерина Павлова-Николовска

Ќерката на жената од Неготино што партнерот ја претепа до смрт: Ја уби мајка ми, а сега го прават непресметлив за да добие помала казна

Син ги истепал родителите

Мајка си го истепала синот, таткото ја пријавил во полиција

Неготинецот кој до смрт ја претепа партнерката треба да одговара за убиство, а не за тешка телесна повреда, реагира Платформата за родова еднаквост  

Маја Илиевска-Пачемска

Приведен разбојник од Штип за издржување казна затвор од три години