Масовна тепачка пред кафе-бар во Кратово

Од:

Масовна тепачка се случила пред кафе-бар во Кратово. Изутринава околу 01.15 часот во Полициската станица Кратово било пријавено дека пред кафе бар на плоштадот „Павел Шатев“ во Кратово бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.М.(44), Љ.С.(45) и А.Ј.(27), сите од Кратово, од една страна и Т.М.(44), П.А.(41) и Д.М.(21), сите од Кратово, од друга страна.

Сочинети се записници за констатиран прекршок.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за стружаните што нападнаа полициски службеници

Ана Ололовска

Двајцата повредени при пукањето на свадбата имале рани на градите

Ана Ололовска

Две лица повредени од огнено оружје на свадба во Мала Речица

Ана Ололовска

Приведен гостиварец за напад на полицаец на должност

Ана Ололовска

Полицијата извршила разговор со таксистот и натепаната жена

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Насилство сред бел ден: Жена брутално натепана во Скопје

Кристијан Ландов