Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека маж со ловџиска пушка го повредил својот пријател додека биле на лов во близина на селото Матејче.

dobivaj vesti na viber

„На 28.11.2021 година во 14.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека во местото викано „Голем камен“, во атар на село Матејче, општина Липково, додека биле на лов, А.В.(37) од с.Матејче со ловечка пушка го повредил Л.С.(45) од Липково.

Тој се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општа болница Куманово. Екипа од СВР Куманово извршила увид на место на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Пукање во Липково: Еден повреден во роднинска караница за имот

Катерина Павлова-Николовска

Во битолски локали полицијата пронајде дрога и оружје, приведени десетмина

Пронајдена мртва старицата по која се трагаше шест дена

Катерина Павлова-Николовска

Инцидент на Бит Пазар: Пукал по сообраќајна расправија, полицијата го бара со потерница

Катерина Павлова-Николовска

Тетовец им се заканувал на родителите, па завршил во станица

Кај Зелениково пронајден човечки труп

Горан Наумовски