lovdzii

Македонија

Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека маж со ловџиска пушка го повредил својот пријател додека биле на лов во близина на селото Матејче. „На
Свет

Поради сиромаштијата од коронавирусот се зголемува ловокрадството во светот

А1он
Поради кризата со новиот коронавирус може да дојде до зголемување на ловокрадството бидејќи голем број локални средини во светот останаа без приходи. Активистите велат дека