Лице од Велешта тешко повредено од соселани

Од:

Четириесетгодишен жител од струшко Велешта синоќа бил нападнат и тешко повреден од лица од истото село.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски денеска информира дека И.И. (40) бил хоспитализиран во Општата болница во Струга, со тешки повреди на главата.

– По преземени мерки, полициските службеници констатирале дека И.И., на авто-плац кај селото Долна Белица, бил физички нападнат од Г.О. и А.О. од селото Велешта. Против напаѓачите, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, изјави Димоски.

Би можело да ве интересира

Прилепски актер претепан поради коментар за неносење заштитна маска

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Обезбедувачи до смрт претепаа црномурест Бразилец, на Денот против расизмот

Жарко Настоски

ВИДЕО: Уапсен човек што држеше заложници во Тбилиси, барал да се забрани коцкањето и банките да ги спуштат каматите

Жарко Настоски

Пукотници во Чаир, полицијата ја блокира улицата „Цветан Димов“

Жарко Настоски

Две пријави за семејно насилство во тетовско

Ана Ололовска

Кавадарчанец нападнат во казино

Ана Ололовска