Куќен притвор за мажот кој му се заканувал на градоначалник на Кавадарци

Од:

Основното јавно обвинителство Кавадарци оформи предмет и поведе постапка против едно лице за кривично дело загрозување на сигурноста. Лицето, преку коментар на социјалната мрежа Фејсбук, упатил закана кон актуелниот градоначалник на Кавадарци дека „нема да умре од болест или старост“.

dobivaj vesti na viber

Осомниченото лице претходно е осудувано за повеќе кривични дела за закани кон градоначалникот и неговото семејство. По предлог на надлежниот јавен обвинител, судијата на претходна постапка му определи мерка куќен притвор во траење од 8 дена на осомничениот.​

Би можело да ве интересира

Вработена во центар за социјални работи во Кавадарци фалсификувала исправи

Кавадарци се збратими со украинска Буча

Катерина Павлова-Николовска

Кавадарчанка го заклала партнерот па го запалила телото

Катерина Павлова-Николовска

Заменик градоначалничката на Град Скопје поднесе оставка

Горан Наумовски

ВИДЕО: Се враќа ли Груевски во белата палата – ќе го пречека ли Данела?

Анита Петровска Рајковиќ

Мажот од Кавадарци бил избоден со нож, па бил запален

Горан Наумовски