Крадела новчаник од пациентка во болницата во Тетово, 42-годишна жена фатена на дело

Од:

Уапсена е 42-годишна жена, која била фатена на дело како краде паричник од пациенти во болницата во Тетово.

Според информациите жената била затекната во една од собите на тетовската Клиничка болница, при обид да изврши кражба на паричник на 54-годишна тетовка.

„ Вчера (27 февруари) во 12.55 часот, полициски службеници на СВР Тетово ја лишиле од слобода 42-годишната тетовка П.С.. Таа била затекната при обид да изврши кражба на паричник на 54-годишна тетовка во една од собите на тетовската Клиничка болница.“ велат од МВР.

Жената  била задржана во Полициската станица Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот, по што против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Запалени две диви депонии во тетовско

Обвинителството: Уапсените затворски полицајци пуштиле осуден за убиство да побегне додека се лекувал во болница

Орце Костов

Од возило во движење пукано кон куќа во Тетово, нема повредени

Синдикатот бара повеќе кадар во Клиничка болница Тетово, недостигаат 400 вработени

Орце Костов

Кражбата во средното училиште во Охрид ја извршила ученичка

На медицинските сестри им се слошило во загрепска болница, итната помош била затворена пет часа

Горан Наумовски