Кавадарчанец нападнат во казино

Од:

Четириесет и петгодишен кавадарчанец вчера пријавил дека бил физички нападнат во казино, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Вчера во ОВР Кавадарци С.М. пријавил дека на 18 ноември околу 21:30 часот во казино бил физички нападнат од М.П. (40), појасни Додевски.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Дебранец физички го нападнал татко му, полицијата го привела

Ана Ололовска

Толпа нападнала струмички полицајци додека апселе криминалец, морале да пукаат во воздух

Жарко Настоски

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Нов испад на Плоштад, човек се крсти кај споменикот на Цар Самоил пред паркиран автомобил

А1он

Возачот на „Бентли“ кој влета на плоштад казнет со 45 евра

Ландов

Полицијата го најде и го казни возачот што влета со „Бентли“ на скопскиот плоштад

Ландов