Касами: Беса ќе ја поддржи секоја одлука што ќе се донесе со кенсензус

Од:

Движењето Беса ја поддржува секоја одлука што ќе се донесе со консензус околу организација на парламентарните избори, рече претседателот на Движењето Беса, Билал Касами. Тој по средбата истакна дека на средбата кај претседателот на државата, Стево Пендаровски, главно доминирал ставот како да се организират изборите, а да не се доведе во опасност здравјето на граѓаните.

– Периодот зад нас беше тежок. Исто и периодот што претстои е деликатен. Затоа и на средбата, па и од овде апелираме до институците да ги олабават мерките околу движењето на граѓаните. Очекуваме од Владата на следната седница да донесе одлука за функционирање на неколку бизниси со цел граѓаните постепено се подготват од психолошки аспект за една понормална ситуација. Граѓаните исто така да ги почитуваат мерките за одржување физичка дистанца, рече Касами.

Би можело да ве интересира

139 новозаразени со коронавирус, починал еден пациент

А1он

Комисијата за заразни болести засега не гледа потреба од воведување ПЦР тестови за влез во земјава

А1он

70-годишната Виолета од Прилеп го победи вирусот: Семејството ме охрабри да издржам

А1он

511 граѓани казнети за неносење заштитни маски во изминатиот ден

А1он

ИЈЗ: Изминатава недела за 10 отсто помалку нови случаи на Ковид-19, намален и бројот на починати

А1он

Бајден ја одбра Камала Харис да „трча“ со него како кандидатка за потпретседател на Демократите

А1он