Каевски: Лицемерието на Левица не поминува ниту во Собранието, ниту кај граѓаните

Од:

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви пречат, а за да се донесе нешто добро за граѓаните ви пречат, порача во реплика на собраниската седница посветена на изборот на новата Влада, пратеникот на СДСМ Дарко Каевски.

dobivaj vesti na viber

Димитар Апасиев зборувше за биотероризам, кога граѓаните очекуваа пакети мерки во ова Собрание, во услови кога се соочуваме со пандемија, а тоа не му пречеше кога требаше да „формира“ Влада со својот гуру Мицкоски, а истото се однесува и со Преспанскиот договор, потпишува документи со називот Република Северна Македонија, кога му одговора, а инаку го критикува. Вашето лицемерие не поминува ни тука во Собранието, ни кај граѓаните, нагласи Каевски во реплика на пратеникот од Левица, Димитар Апасиев.

Оваа влада изминатите четири години е подобра од која било Влада, предводена од која било политичка партија во претходниот период, но и тоа е не доволно зашто граѓаните очекуваат и заслужуваат повеќе, порача пратеникот на СДСМ Дарко Каевски од собраниската говорница.

Би можело да ве интересира

Ковачевски: Собранието не е супермаркет каде што некој ќе одлучува кој закон ќе помине кој нема

Катерина Павлова-Николовска

Мицкоски: Работиме да има избори, ВМРО-ДПМНЕ да освои 61 пратеник

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Не успеа блокадата на Мицкоски

(ВИДЕО) Стоилковски: Оставка заради примитивизмот на Талат Џафери

Ана Ололовска

Ковачевски ја видел снимката од Џафери, но не ја коментира оти не се гледа кој со кого зборува

Маја Илиевска-Пачемска

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозен и примитивен е односот на Талат Џафери

А1он