ВИДЕО: Јанева по говорот, избега од новинарите

Од:

Откако специјалната јавна обвинителка Катица Јанева го одржа подготвениот говор, таа избега од новинарите, а клучните прашања за нејзина вмешаност останаа неодговорени.

Таа кратко кажа дека не е вмешана во случајот „Рекет“ и нема одговорност.

Шефицата во оставка на СЈО, не одговори за изгубениот телефон кој е најден кај девојката на нејзниот син. Таа премолче и не кажа за што разговарала со Боки 13 кој ја вклучил на спикер додека бил со еден бизнисмен.

Иако новинарите инсистираа на одговори, Јанева замина во една од канцелариите каде што остана до заминувањето на новинарите.

Би можело да ве интересира

(АУДИО) На Јутјуб нови снимки околу „Рекет“: И ќе дојде Мицкоски и шо праиме тогаш, треба крв до колена?

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Камчев: Филипче ми e пријател и немаше никакви бизнис зделки со Боки 13

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Камчев: Нема да дозволам моето лице да го гаѓаат накази како Бојан Јовановски и Катица Јанева

Мери Јордановска

Димовски: Ќе предложам Јанева да не добие апанажа од Собранието

Ана Ололовска

Камчев: Катица не ми нудеше спогодба, Боки 13 ми нудеше

Васко Маглешов

На бизнис вечера со Камчев и Боки 13 бил и министерот Венко Филипче

Мери Јордановска