Исчезнатиот паланчанец пронајден починат

Од:

Шеесет и седум годишниот Драге Ц. кој на 21-ви месецов беше пријавен за исчезнат е пронајден починат, потврдува МВР.

dobivaj vesti na viber

Од МВР информираат дека вчера попладне неговиот син С.Ц.(43) од Крива Паланка пријавил дека на место викано „Цоневи ливади“ во с.Жидилово, кривопаланечко, го пронашол починат неговиот татко Д.Ц.(67).

-Увид извршила екипа од Полициската станица Крива Паланка, а смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, велат од МВР.

По овластување на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

Би можело да ве интересира

Министерството за култура ги стопира средствата за фестивалот во Крива Паланка поради Аца Лукас

Пронајдено е момчето од Битола по кое се трагаше речиси два дена

Исчезна момче од Битола

Горан Наумовски

Празнични денови исполнети со семејно насилство, истепани сопруги, брат и син

А1он

Богата предновогодишна културна програма во Крива Паланка

А1он

Крива Паланка ќе добие нова фитнес зона

Ана Ололовска