„Груевски – ВИП мигрантот на Орбан“ – транспарент на унгарскиот Парламент

Од:

Унгарската Демократска коалиција на зградата на Парламентот во Будимпешта денес истакна транспарент со фотографија на Груевски на која што пишува „ВИП мигрантот на Орбан“. Сликата од транспарентот тие ја споделија и на социјалните мрежи.

Унгарската опозиција денес реагираше на специјалниот третман кој Груевски го добива во Унгарија.

Пратеникот Арато Гергели од Демократската коалиција, меѓу другото праша дали е вистина дека Груевски е сместен во некој од имотите на премиерот Орбан. На ова Шаба Домотор од канцеларијата на премиерот Орбан одговори дека „Груевски легално престојува во Унгарија“.

Би можело да ве интересира

Пожар во болница во Будимпешта, еден загинат, двајца повредени

Ана Ололовска

Во Унгарија најголем број новозаразени од почетокот на пандемијата

Ана Ололовска

Новиот сопственик на Еуроњуз поврзан со Орбан

А1он

Министерката за семејни прашања е кандидат на Фидес за претседател на Унгарија

Ана Ололовска

Унгарија ќе стави вето врз можни санкции на ЕУ за Милорад Додик, вели Сијарто

Ана Ололовска

Сијарто: Екстрадицијата на Груевски е правно, а не политичко прашање

Ана Ололовска