Грабеж во Стопанска Банка во трговскиот Беверли – влегол маскиран и со пиштол

Од:

Грабеж утринава во Стопанска Банка во трговскиот центар Беверли во населбата Капиштец во Скопје.

Според информациите во банката влегло маскирано лице кое било вооружено со пиштол. Со закана кон вработените, со пиштол вперен кон нив, побарал да му ги дадат сите пари. По што лицето избегало со пленот.

Очевидци за А1он сведочат дека сите вработени од банката излегле надвор, а веднаш стасала и полицијата и екипи на крим техника кои вршат увид.

Информацијата за А1он ја потврди и МВР, но засега не споделуваат повеќе детали.

За А1он кусо изјавија

„Денеска (07.06.2023) околу 09.30ч пријавено е дека во експозитура на банка во трговски центар едно лице со закана со пиштол одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“

Би можело да ве интересира

Среде бел ден со пиштоли ограбена менувачница во Тафталиџе

Анита Петровска Рајковиќ

Скопјанец со пиштол се обидел да ограби банка во Аеродром

Телевизиска екипа во Чикаго е ограбена во центарот на градот додека известуваше за грабежи

Горан Наумовски

Ограбена е златарница во центарот на Париз, штетата е огромна

Филмска акција по грабеж на банка во Грција

Горан Наумовски

Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопствениците