Голем пожар беснее во фабриката Жито Битола

Од:

Голем пожар избувна попладнево околу 17 часот во фабрика за леб лоцирана во индустрискиот дел на Битола, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Веднаш се упатени екипи на територијалната противпожарна единица Битола и полициски службеници и се преземаат мерки за гасење на пожарот.

Како што известува МВР, досега нема пријава за повредени.

Полициските службеници во координација со територијалната противпожарна единица Битола интензивно преземаат мерки за гасење на пожарот.

Фото: фејсбук

Би можело да ве интересира

Во пожар во Њу Делхи загинаа 27 лица

А1он

Изгореа неколку возила на паркинг на трговски центар во Приштина

А1он

ВИДЕО: Пожар кај струшки Елен Камен

А1он

Во опожарена куќа во Скопје пронајдена е почината жена

Катерина Павлова-Николовска

Имотот на „Треска“ нема никаква врска со стечајните работници

А1он

Герасимовски: Ќе иницирам итно расчистување на земјиштето кај Треска

А1он