Гочев: МВР ме казни со 100 евра за учество во Шарената револуција

Од:

Александар Гочев, активист во Шарената револуција, на својот Фејсбук профил објави дека треба да плати казна од 100 евра за фрлањето боја врз Собранието на Република Македонија.

– МВР ми испрати благодарница за Шарена Револуција во вредност од 100 евра, доста беа честитки, напиша Гочев над фотографиите од решението за казна.

Спроед решението на МВР, Гочев се казнува со глоба од 100 евра бидејќи фрлал балони наполнети со боја на фасадата од зградата на Собранието на РМ.

Би можело да ве интересира

Шарените револуционери Савески и Куновски одново на обвинителна клупа

Васко Маглешов

По 3 години ќе се чисти бојата од шарената револуција на Јавното обвинителство

ВИДЕО: Најчевска казнета со 200 евра за фрлање боја

Сандра Бошковска

(ВИДЕО) Богоевски: Не давам оставка, јас сум легитимен претставник на Шарената револуција

Наум Локоски

Повторно одложено судењето за Мариглен Демири, следното рочиште закажано догодина

Наум Локоски

Скопските обвинители ги одлагаат рочиштата за шарената револуција

Ана Ололовска