ФОТО: Инциденти и приведувања на пластичарска улица

Извори од МВР за Макфакс велат дека на булеварот „Никола Карев“ во 13.30 часот, полициски службеник се обидел да застане возило марка Мерцедес.

Возачот одбил да го сопре возилото, по што полицијата со возило се пуштила во потера по мерцедесот. Откако го стигнале, го застанале возилото и возачот е приведен. За случајот известен е јавен обвинител.

Неофицијално, лицето кое управувало со мерцедесот е жител на Арачиново.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Повреден рудар од пробиштипско Трипатанци

Ана Ололовска

Гостиварец и дебранец го нарушиле јавиот ред и мир во Дебар

Ана Ололовска

Физичка пресметка кај Житен пазар во Кичево

Ана Ололовска

Познат идентитетот на параглајдеристите кои беа извлечени од Галичица

Ана Ололовска

Прилепчанка пријавила силување од страна на поранешно момче

Ана Ололовска

Кривична пријава за струмичанец за насилство во угостителски објект

Ана Ололовска