Физички нападнати двајца новинари во Скопје

Од:

Две лица ноќеска биле физички нападнати од група лица на возраст од околу 20 години на ул. „Есперанто“. Дел од медиумите информираа дека станува збор за новинарите Љупчо Цветановски и Дејан Андоновиќ.

– На 14 ноември 2019 во 02.30 часот во СВР Скопје е пријавено дека околу 01.00 часот на ул.„Есперанто“, во близина на угостителски објект, Љ.Ц. и Д.А. биле физички нападнати од неколку лица на возраст од околу 20 години, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

МВР презема интензивни мерки за итно и целосно расчистување на настанот.

Би можело да ве интересира

Ловочувар од невнимание повредил жител на Македонски Брод со огнено оружје

Ана Ололовска

Пронајдено детето од Куманово кое беше пријавено за исчезнато

Ана Ололовска

Поведена постапка за уцена со компромитирачки фотографии

Ана Ололовска

ОЈО: Предложено задолжително психијатриско лекување за лице обвинето за братоубиство

Ана Ололовска

ПССЕ: Намaлeн притисокот врз медиумите и новинарите во С.Македонија

Ана Ололовска

Струмичанец погоден од ловен патрон во пределот на градите

Ана Ололовска