Физичка пресметка во Тетово, еден завршил со убод од нож

Од:

Дваесет и едногодишен жител на Тетово заврши во болница со убод во левата надлактица, а тројца млади од селото Порој самите се пријавиле во полициска станица по вчерашната физичка пресметка и употреба на нож пред угостителски објект на улицата „Јане Сандански“ околу 22 часот.

– Дваесет и едногодишниот Ј.Ј. од Тетово пријавил дека во локалот бил со другар С.М. (19 години). На излегување физички бил нападнат од три лица од Порој со кои се знаел од претходно М.А. (20) Ф.К. (19) и К.Н. (19). Потоа М.А .со нож го нападнал 21- годишникот и му нанел убодна рана во лева надлактица, изјави Марјан Јосифовски, портпарол на СВР Тетово.

Повредениот успеал да избега од местото и да се упати во Клиничката болница за да побара лекарска помош. Оттаму случајот го пријавил во полиција.

– Тројцата пријавени час и половина по случката самите се пријавиле во полициската станица каде се задржани за понатамошна постапка, рече Јосифовски.

По пријавувањето е направен и увид од страна на Обвинителството и се работи на расчитување на случајот и утврдување на деталите.

Би можело да ве интересира

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

Маја Илиевска-Пачемска

Масовна тепачка во стара Градска болница, нападнати лекари и полицајци

Маја Илиевска-Пачемска

По инцидентот на фудбалски натпревар, приведени неколкумина, по двајца се трага

Ана Ололовска

Навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во Волино

Ана Ололовска

24-годишна девојка нападнала полицајка во Гевгелија

Ана Ололовска

ЗМСТАС: Најостра осуда за нападот врз медицинската сестра во поликлиниката во Драчево

Ана Ололовска