Физичка пресметка кај Житен пазар во Кичево

Од:

Во полициска станица во Кичево во текот на вчерашниот ден околу пладне било пријавено дека на Житен пазар на улицата „Маршал Тито“ бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад.

61-годишниот Ш.И. со остар предмет му нанел телесни повреди на 55-годишниот Д.С., двајцата од Кичево. На Д.С. му била укажана лекарска помош во Општата болница во Кичево.

По целосно документирање на случајот, против Ш.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за стружаните што нападнаа полициски службеници

Ана Ололовска

Двајцата повредени при пукањето на свадбата имале рани на градите

Ана Ололовска

Две лица повредени од огнено оружје на свадба во Мала Речица

Ана Ололовска

Приведен гостиварец за напад на полицаец на должност

Ана Ололовска

Полицијата извршила разговор со таксистот и натепаната жена

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Насилство сред бел ден: Жена брутално натепана во Скопје

Кристијан Ландов