Февруарскиот Марш на борците низ фотографии

Од:

„Борци 1941-1945 во планините, Борците 2013 на улица“,  „Борците избркани на улица“, „Почит кон НОБ и борците“, „Слобода и еднаквост“, се дел од паролите кои што луѓе на 80-тина година ги носат в раце и извивукваат „Смрт на фашизмот, слобода на народот“.

[nggallery id=149]

 

Би можело да ве интересира

Националната опера и балет со велигденска онлајн премиера на Стабат Матер

Ана Ололовска

Операта „Кармен“ вечер од 19 часот во Националната опера и балет

Ана Ололовска

Се чистат спомениците на НОБ

Ана Ололовска

Само семејствата го одбележуваат денот на загинување на 19 тетовски партизани во Беличица

Ана Ололовска

НОБ со донација на заштитни маски за оние на кои им се најпотребни

Ана Ололовска

Балетските претстави „Кармен“ и „Валпургиска ноќ“ во НОБ

Ана Ололовска

Leave a Comment

7 − 3 =