Фатени двајца кочански џепчии – украле паричник од жена, сакале да ѝ го земат и телефонот

Од:

Двајца џепчии од Кочани кои неделава украле паричник од жена од градот, а по само два дена, се обиделе да ѝ го земат и мобилниот телефон, соопшти полицијата.

„Денеска (23.04.2021) полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани ги лишиле од слобода М.К.(24) и Џ.К.(19). М.К. е приведен поради сомнение дека е извршител на тешка кражба на дрзок начин и тешка кражба во обид затоа што на 20.04.2021 од жена одзел паричник, а на 22.04.2021 се обидел од оштетената да одземе мобилен телефон, но не успеал. Кај Џ.К. пак, при преглед била пронајдена украдена платежна картичка,“ се вели
Полициски службеници по добиена судска Наредба извршиле претрес во домот на М.К. при што бил пронајден украдениот паричник. Покрај тоа, М.К. по добиена судска Наредба бил спроведен во Затвор за издржување затворска казна. По комплетирање на случаите ќе следи соодветна кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Полицијата упадна во локал со танчарки во тетовско, го казни за кршење на епидемиолошките мерки

Жарко Настоски

МВР санкционираше 591 возач за пребрзо возење

МВР: За четири години реконструирани 58 објекти, во моментов дополнително работиме во пет градови

Ана Ололовска

Еден загинат во сообраќајка кај Врбјани на патот Охрид – Кичево

Ана Ололовска

Со пиштолот од татка си застрелал другар во Боговиње

Ана Ололовска

Приведен криминалец од гостиварско баран со потерница

Ана Ололовска