Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Жител на Скопје загина откако синоќа со неговиот автомобил се судрил со товарно возило на патот меѓу охридските села Ботун и Климештани.

Несреќата, како што соопшти МВР, се случила вчера околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, меѓу Ботун и Климештани, меѓу патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски таблички, управувано од П.С.(55) од Скопје и товарно возило „Форд Транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(27) од Охрид.

Во незгодата, од здобиените повреди на местото починал возачот П.С.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Увид извршила екипа од СВР Охрид.

Би можело да ве интересира

Кавадарчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Ана Ололовска

Повредена 18-годишна девојка откако во неа удрил возач на голф

Ана Ололовска

Приведени Кинезите кои со сатар бркаа скопјанец низ Лептокарија

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Тешко повреден мотоциклист од скопско Стајковци

Ана Ололовска