Двајца работници паднаа од куќа во Охрид

Од:

Двајца работници се повредени при пад од куќа која што ја граделе во населбата Рача во Охрид. Во моментов екипи на брза помош полиција и противпожарна служба се наоѓаа на местото и работат на извлекување на двајцата работници..
Сеуште нема информации на која возраст се двајцата работници.

Би можело да ве интересира

Во февруари издадени 352 одобренија за градба

Ана Ололовска

СГИП и Здружение на градежништво: Скоро две милјарди евра ќе се одлеат на странски компании, домашниот сектор е пред затворање

Бочварски – Трајковски: Градиме преку 850 социјални станови низ државата

А1он

Бочварски: Браната Отиња се гради според предвиденото темпо

Ана Ололовска

Градежништвото чека антикризни мерки, недвижностите атрактивни и во ковид пандемија

Ана Ололовска

Градежниците бараат намалување на ДДВ од 18 на 5 отсто за увоз на поскапените градежни материјали

А1он