ДУИ: НАТО нема двојни аршини

Од:

Итна собраниска седница, распуштање на Парламентот и распишување вонредни парламентарни избори, бара ДПА по неуспехот на НАТО самитот во Чикаго и недобивањето покана за членство во Алијансата. Партијата на Тачи се дистанцира од речникот на Никола Груевски, и ставовите во интервјуто за МИА.

Од ДУИ возвратија, не се согласуваат дека НАТО има двојни аршини кон земјите, како што обвини Груевски во интервјуто. Oпозицијата го повика премиерот и претседателот Иванов да соберат храброст и да дојдат да се обратат во Собранието на Република Македонија, каде пред целата јавност ќе реферираат за официјалниот став на државниот врв и кои се плановите за евроатланските интеграции на нашата земја после Самитот на НАТО во Чикаго.

Повеќе од видеото.

Катерина Цаневска Арсовска

Би можело да ве интересира

Столтенберг: Нашата Алијанса мора да остане воено и политички силна низ целиот свет

Ана Ололовска

Груби доби казна од 500 евра како домаќин на прославата, не одговара на прашањата дали ќе поднесе оставка

Маја Илиевска-Пачемска

Кривична пријава за прославата на роденденот на Ахмети со функционерите од ДУИ

Ландов

МВР вели дека ја истражува „роденденската забава“ без маски на челниците на ДУИ

Жарко Настоски

Османи прифати грешка, не требало да објави фотографија без маски оти праќа погрешна порака до граѓаните

Маја Илиевска-Пачемска

Филипче без осуда за групирањето на ДУИ: Мерките треба да се почитуваат

Маја Илиевска-Пачемска

5 comments

Marijana 21/05/2012 - 18:36 at 18:36

море и ДУИ се осмелиле да се спротивстават,да не секнаа тендерите?

Reply
mustafa 21/05/2012 - 19:41 at 19:41

Ne be lugje, nema nisto od ovie duduci.
Premnogu se alcni za vlast i pari,da go rasturat pajdastvoto na polupismenite i
aramiite. Duducite se nauceni samo da cutat i da drpaat .
Tie vojna krenaa, mladi zivoti kurban otidoa samo da dojdat do fotelja i pari.
Znaat da se prepravaat vo budali,cori pri oci,psihijatriski slucai i sto ti ne ,samo da kradat.
I ovoj pat nema ni A da izustat samo da ima pari vo dzep, i ce verglaat deka se seriozna bagra.
Dvajcata bliznaci Nikolae i Alichesku nikogas dobrovolno nema da si zaminat za dobroto na narodot,
tuku ce cmaat i ce lazat do posleden moment kako mnogu diktatori pred niv.

Reply
Realen 21/05/2012 - 23:29 at 23:29

I da ima novi izbori za eden mesec sto ke se slucu? pak isto ke bide.edino aktuelnata vlast ke ima nekoj pratenik poveke zatoa sto partiite na ljube i na ljubcbo se recisi zgasnati.znaci Glavata gore luge,dosta e vitkanje kicma i popustanje na site

Reply
Аврам Македонец 22/05/2012 - 00:22 at 00:22

Ne sum partiski covek.Ama sakam da se napravi nesto vo drzavava zosto ne odi veke vaka.Nema rabota leb i pari.Ne mozeme da ostaneme sami na svetot.Ne e toa vitkajne kicma

Reply
Marina sazdoova 22/05/2012 - 00:23 at 00:23

Ne sum partiski covek.Ama sakam da se napravi nesto vo drzavava zosto ne odi veke vaka.Nema rabota leb i pari.Ne mozeme da ostaneme sami na svetot.Ne e toa vitkajne kicma

Reply

Leave a Comment

7 + six =