Дрога и оружје пронајдени во стан во центарот на Скопје

Од:

Скопјанец на возраст од 25 години е приведен откако при претрес во неговиот дом во централното градско подрачје, полицијата пронашла дрога и оружје.

Како што информираат од МВР, при претресот извршен со судска наредба биле пронајдени и одземени марихуана, пиштол „ЦЗ“, ловна пушка, две рамки од огнено оружје и куршуми.

Полицијата извршила претрес и во домот на неговиот татко во населбата Црниче каде била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Градот Скопје почна да ги применува измените на законот за превоз со еколошки такси возила

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шилегов: Ново зеленило во дворот на „Никола Карев“

Ана Ололовска

Лазаревски: Дрисла е класичен пример за катастрофалните инвестиции на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

Шилегов: Новиот в.д. директор на „Дрисла“ денеска ја презема функцијата

А1он

(ВИДЕО) Шилегов: Нема да дозволиме на Кејот повторно да никне дива населба и да стане депонија

Ана Ололовска

Шилегов денеска ќе го разреши директорот на Дрисла

Ана Ололовска