Дескоска: Жалам што преговарачкава тројка на ВМРО-ДПМНЕ избега од разговорите за Законот за обвинителство

Од:

Министерката за правда, Рената Дескоска на социјалните мрежи напиша дека жали што преговарачката тројка на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јавното обвинителство вчера избегала од разговорите.

Дескоска вели дека е очигледно оти бегањето станало партиска определба на опозициската партија и најави дека ќе биде закажана јавна расправа за законот.

Би можело да ве интересира

Катица Јанева пред да биде уапсена одела во СЈО, салони за убавина и по вечери

Кристијан Ландов

Дескоска: На сите им се јасни последиците од Законот за обвинителство, затоа е паниката и бурните реакции

Ана Ололовска

„Јустиција“ се најде пред државните институции

А1он

Со законот за јавно обвинителство решена судбината на стручните соработници, техничкиот кадар и административците од СЈО

Кристијан Ландов

Ѝ во телефонот на Јанева пронајдени сликите од неа и мебелот, „Ајфонот“ и се отклучувал со помош на САД

Кристијан Ландов

Жерновски: Законот за ЈО, ветер во грб на патот кон ЕУ

Драган Поповски